Як працюватимуть підприємства та установи Тернопільщини у “червоній” зоні з 19 жовтня
Нд. 20 Червня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Як працюватимуть підприємства та установи Тернопільщини у “червоній” зоні з 19 жовтня

Джерело: Тернопіль НАЖИВО!

Тернопіль, Бережани, Чортків Кременець, Борщівський, Заліщицький та Монастириський райони Тернопільщини знову потрапили до “червоної” зони”. Нове епідзонування почне діяти з 19 жовтня.

Як зазначив під час засідання комісії з питань ТЕБ та НС лікар-епідеміолог Тернопільського обласного лабораторного центру Володимир Паничев, на сьогодні в області зберігається можливість подальшого росту рівня захворюваності на коронавірус. Аналізуючи ситуацію, медик зазначив, що за таких умов дотримання вимог, передбачених для “червоної” зони, є обов’язковим до виконання.

Відтак, з 19 жовтня на зазначених територіях робота закладів громадського харчування дозволена лише до 22:00 години, за виключенням тих, що працюватимуть “на винос”. Такі установи можуть функціонувати, проте не приймати відвідувачів. Відбудуться також зміни у роботі торговельно-розважальних закладів – нічні клуби, бари, дискотеки будуть зачинені.

Щодо навчання в освітніх закладах Тернопільщини, то як повідомив голова Тернопільської облдержадміністрації Володимир Труш, більшість ОТГ та місцевих рад прийняли рішення про перехід на дистанційну форму навчання.

“Районним держадміністраціям, виконавчим комітетам Бережанської, Кременецької, Чортківської міських рад та ОТГ, структурним підрозділам ОДА, територіальним підрозділам органів виконавчої влади відповідно до Постанови Кабміну від 22.07.2020 року №641 забезпечити проведення карантинних заходів, передбачених для “червоного” рівня епідеміологічної загрози, визначених рішенням комісії з питань ТЕБ та НС з 00:00 години 19 жовтня на території Тернополя, Чорткова, Кременця, Бережан, Борщівського, Заліщицького та Монастириського районів. На цих територіях, відповідно до кольору епідзонування, будуть запроваджені обмеження”, – повідомив Володимир Труш.

Нагадаємо, обмеження по кожній зоні:

Зелена зона. Це найменш уражена хворобою зона. Тут немає сплеску захворювань, завантаженість ліжок у лікарні на рівні 5%. Але це не означає, що заборон у таких населених пунктах немає взагалі. Вони є, але не такі суворі, як в інших карантинних зонах.

Тут діють такі правила:

 • Дозволено перебування у громадських будівлях в масках або респіраторах;
 • Дозволено проведення масових заходів: не більше 1 людини на 5 квадратних метрів. 

кінотеатри із заповненістю на 50%;

 • Дозволено перевезення пасажирів тільки в межах сидячих місць;
 • Дозволено відвідування закладів дошкільної, шкільної, позашкільної та спеціалізованої освіти, якщо на самоізоляції понад 50% дітей та персоналу закладу;
 • Заборонено роботу дискотек, розважальних закладів, нічних клубів, закладів громадського харчування з організацією дозвілля та проведення концертів (крім організованих закладами культури і для яких концертна діяльність протягом останнього року є основним видом діяльності) (з 26 серпня).

Жовта зона. Такі регіони характеризуються зміною показників захворювань протягом 5-ти днів поспіль. Завантаженість лікарняних ліжок становить 5% – 50%.

Тут діють такі правила:

 • відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, крім тих, що надають кризові послуги;
 • на вході до закладів чи заходів потрібно розмістити інформацію про можливу кількість відвідувачів;
 • контроль здійснювати власник приміщення або організатор події;
 • всі обмеження зеленої зони.

Помаранчева зона. Ситуація у таких регіонах характеризується завантаженням ліжок 50% – 75%.

Вводять такі правила:

 • заборонено роботу закладів розміщення (хостели, туристичні бази тощо), окрім готелів;
 • обмежено діяльність розважальних закладів, ресторанів у нічний час;
 • скасовано планові госпіталізації у лікарнях;
 • припинено роботу спортзалів, фітнес-центрів, закладів культури;
 • припинено прийом нових змін в дитячі табори;
 • обмеження для масових заходів: 1 людина на 20 кв. м. та не більше 100 людей;
 • всі обмеження жовтої і зеленої зон.

Червона зона. Для таких населених пунктів обмеження та їхню кількість встановлює спільно державна та регіональна комісії ТЕБ і НС. Приміром, можуть одночасно закрити всі громадські місця та обмежити всі соціальні сфери, або ж поступово обмежувати роботу закладів, які призводять до спалахів інфікування.

Червона зона характеризується сплеском захворювань та завантаженістю ліжок понад 75% протягом п’яти днів поспіль. У таких регіонах у 5 разів перевищено середній по країні рівень захворюваності (на 100 тис. населення за 14 днів).

Тут діють такі правила:

 • заборона роботи громадського транспорту;
 • заборона відвідування закладів освіти; діяльність ТРЦ, кафе та ресторанів;
 • всі обмеження із зеленої, жовтої та помаранчевої зон.

Більш детально про обмеження і зміни у роботі транспорту та інших сфер діяльності на період дії “чероної” зони – у відео:

 

Джерело: Тернопіль НАЖИВО!
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)