Як ЖЕКи Тернополя вибиралися із депресії, - із перших уст
Ср. 26 Лютого 2020

ТЕМИ ТИЖНЯ

Як ЖЕКи Тернополя вибиралися із депресії, – із перших уст

m_derevoriz-300x201Один із найпрогресивніших серед  директорів тернопільських підприємств, що обслуговують житловий фонд, Михайло Дереворіз,  з нагоди п’ятнадцятиріччя очолюваного ним ПП «Східний масив», розповів про основні віхи становлення справи його життя.

Шлях від сантехніка до директора підприємства

Свій робочий шлях Михайло Дереворіз почав з того, що, закінчивши у 1985 році житлово-комунальний технікум, в перші місяці після цього працював слюсарем-сантехніком у ЖЕК 13 ЖБК в Тернополі.

– Недосконалість тодішнього податкового законодавства заганяла у глухий кут, та, водночас, змушувала шукати  якісь альтернативні рішення. До того моменту, поки було створене приватне підприємство, необхідно було сплачувати ПДВ по першій події. Це означає, що ми ще не отримували коштів від споживачів, а вже необхідно було віддавати державі ПДВ у розмірі 20%. На той час ми могли розпоряджатися коштами в сумі не більше 6-8 тисяч гривень, але навіть тоді це була дуже мізерна сума.

Ми намагалися вчасно виплачувати заробітну плату працівникам підприємства і перебиватися ремонтами у найкритичніших моментах, бо коштів бракувало катастрофічно. Тоді залишалося лише мріяти про таку звичну сьогодні послугу, як ремонт сходових кліток, – пригадує Михайло Дереворіз.

«Східний масив» на другій хвилі

«Східний масив» був не першим приватним підприємством у Тернополі.  В рамках реалізації тієї ж реформи житлового господарства було здійснено відбір суб’єктів господарської діяльності і визнано переможцями конкурсу та надавачами послуг за виконання робіт по утриманню будинків та прибудинкових територій  і «першими ластівками» у січні 2001 року стали підприємства під керівництвом Олега Лемеги (ПП «Дружба сервіс житло-1» та Мирослави Ленчишин (ПП «Сонячне») . А вже підприємство Михайла Дереворіза та ще декілька інших наслідували колег у так званій «другій хвилі». Впродовж року приватними стали усі тернопільські ЖЕКи, що допомогло поступово, маленькими кроками, вибратися із глибокої депресії, у якій обслуговуючі підприємства перебували в часи «гарячих дев’яностих».

–    Перше, за що я взявся, це – ремонти сходових кліток,  які раніше, поки підприємство було комунальним, були просто чимось нереальним. Другим ключовим моментом  на той  час для підприємства став ремонт покрівель з застосуванням нових технологій. Тоді, як і зараз, намагалися зробити все совісно та якісно, надолужити все згаяне. Наша робота була достойно оцінена мешканцями: на момент, коли ми заснували підприємство, на його балансі було всього 86 будинків, сьогодні ми утримуємо вдвічі більше – 196 будинків. У 2001 наш колектив налічував сімдесят чоловік, а сьогодні у нас вже 114 працівників, – з гордістю зазначає Михайло Євгенович. – Мій колектив – хороший, згуртований, працьовитий. І це – найкраще, що є у моїй роботі.  Що найважче? Вже стільки досвіду є, що нічого не важко робити. Засмучує тільки те, що тернополяни не особливо шанують роботу комунальників: нищать газони, ламають лавки, крадуть дерева, пишуть на стінах…

Однак  Михайло Євгенович сповнений ідей та впевнено крокує у ногу з часом, перебираючи досвід інших міст та країн (свого часу Михайло Дереворіз їздив на стажування до Польщі та США). Підприємство «Східний масив» перше з-поміж інших тернопільських підприємств, у якого з’явився свій інтернет-сайт, скориставшись яким мешканці можуть дізнатися чимало корисної інформацію. Приміром, графік роботи, оголошення та перелік платних послуг підприємства «Східний масив».

За інформацією сайту ЖКГ
Загрузка...Loading...