З січня тернополяни за газ отримуватимуть по дві квитанції
Нд. 29 Листопадаа 2020

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

З січня тернополяни за газ отримуватимуть по дві квитанції

Джерело: Тернопіль НАЖИВО!

З січня всі споживачі газу отримають два окремі рахунки: один за газ, другий – за послугу з його доставки (розподілу).

Розділення газових платіжок відбудеться для всіх споживачів України. В 2019 Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг схвалила зміни для споживачів газу, та змінила порядок оплати послуг з доставки (розподілу) газу. Тепер вартість доставки (розподілу) буде в окремій платіжці. 

Місячна вартість послуги розподілу природного газу визначається як добуток 1/12 річної замовленої потужності об’єкта (об’єктів) споживача на тариф, встановлений Регулятором для відповідного Оператора ГРМ із розрахунку місячної вартості одного кубічного метра замовленої потужності. Тобто вартість послуг доставки (розподілу) газу розраховується індивідуально для кожного споживача. За основу береться обсяг споживання газу впродовж «газового року» (проміжок часу з 1 жовтня 2018 року до 30 вересня 2019 року). Сума кубів газу, спожитого за «газовий рік», ділиться на 12 та множиться на тариф за доставку. Споживачі сплачують щомісячно, рівними частинами, впродовж року послугу з доставки (розподілу) природного газу.

За доставку (розподіл) можна розрахуватись одним платежем за місяць, квартал, півроку або навіть за рік. Це зменшить витрати на комісії при проведенні платежів.

Постановою НКРЕКП від 24.12.2019 №3040 встановлено ПрАТ «Тернопільгаз»:

1) на період з 01 січня 2020 року до 30 червня 2020 року включно: тариф на послуги розподілу природного газу – у розмірі 0,89 грн за 1 м. куб на місяць (без урахування ПДВ);

2) з 01 липня 2020 року: тариф на послуги розподілу природного газу – у розмірі 1,13 грн за 1 м. куб. на місяць (без урахування ПДВ).


Джерело: Тернопіль НАЖИВО!
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)