За 24 доби жителька Чорткова “збудувала” з паперу точну копію рідної школи
Чт. 29 Липня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

За 24 доби жителька Чорткова “збудувала” з паперу точну копію рідної школи

Джерело: Тернопіль НАЖИВО!

Христина Глухан  виготовила з паперу копію Чортківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 7. Навчальному закладу цьогоріч виповнилося 45 років. Саме цій події майстриня орігамі, що працює у школі педагогом-організатором, присвятила свою нову роботу.

Христина розповідає, що працювати над макетом закладу почала 30 січня 2019 року, а завершила проект усього кілька днів тому — 25 травня. Рукотвір вміщає в собі 64 020 модулів. Якщо підсумувати увесь час, витрачений на “спорудження” школи, то Христина Глухан приділила цьому заняттю 582 години або 24 доби. Робота складалася з багатьох етапів — нарізання паперу, складання модулів, розробку макету та складання модулів у конструкцію, монтаж.

” Ідея про створення школи виникла давно. Адже із 27 років свого життя у школі я провела 17 років- спочатку ученицею, а потім на посаді педагога-організатора. Школа стала мені другим домом. Крім того, саме тут я планую в майбутньому зробити музей паперових споруд свого міста Чорткова. Тому школа має стати центральною спорудою майбутнього музею”, — розповідає Христина Глухан.

Конструкція складається з трьох частин:

– основна частина , її розміри – 169 см довжина, 30 см – ширина, 47 см – висота.

– їдальня – 86×30×20.5

– спортзал та актова зала – 44×41×30.

На матеріал, за словами авторки, затрачено 4 тисячі гривень. У роботі використано папір, картон, клей ПВА (9 банок), лак (6 банок), дерев’яні планки для каркасу, саморізи, гарячий клей. Ціновий діапазон роботи, за словами майстрині, сягає 12 тисяч грн.

Під час реалізації творчої ідеї дуже цінною для майстрині була допомога й підтримка рідних.

“Хочу подякувати людям, які допомагали мені у створенні нового шедевру. Мій чоловік Назар, який повністю змонтував готові частини у будівлю та дав їй життя, — зазначає Христина Глухан. — Бабуся порізала більшу частину паперу, щоб у цей вільний час я могла складати модулі чи склеювати їх у конструкцію, а це зауважте аж 182 години! Мама допомагала з донечкою в той час, коли я складала дану роботу. Ну і найголовнішою фігурою була моя Златочка, яка випробовувала кожну деталь на міцність і була моделлю для моїх фото.”

Фото з допису


Джерело: Тернопіль НАЖИВО!
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)