Закон прийняли: чи готові тернопільські учні вчитися по нових правилах?
Чт. 1 Жовтня 2020

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Закон прийняли: чи готові тернопільські учні вчитися по нових правилах?

Джерело: Тернопіль НАЖИВО!

Верховна Рада України ухвалила в цілому закон “Про повну загальну середню освіту”.

МОН анонсували низку новацій, які тепер набудуть чинності: більше автономії вчителям і можливостей для створення індивідуальних програм навчання школярів.

Насамперед, у МОН обіцяють зробити навчання більш доступним: до початкової школи зарахування має відбуватися без будь-яких конкурсів, за потреби мають створюватися інклюзивні класи (якщо батьки дитини з інвалідністю звертаються, то такий клас має бути утворений в обов’язковому порядку), а діти, що тривалий час лікуються у стаціонарі, отримують право здобувати освіту у медичному закладі.

У першому класі урок триватиме до 35 хвилин, у 2-4 класах – 40 хвилин, а з 5 класу – 45 хвилин.

Навчання стане більш орієнтоване на потреби і здібності конкретної дитини, запроваджується і пояснюється поняття «індивідуальної освітньої траєкторії».

Учні отримують можливість отримувати індивідуальні та групові консультації на базі школи, що фінансуватимуться за рахунок держави.

Також розширюється повноваження шкільного самоврядування, зокрема, його представники зможуть брати участь у засіданнях педради, а голова учнівського парламенту має право на невідкладний прийом керівництвом закладу освіти.

Деталізуються і повноваження та можливості для батьків впливати на перебіг освітнього процесу.


Джерело: Тернопіль НАЖИВО!Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)