Заробітчанина з Хмельниччини вбили італійські мафіозі
Чт. 6 Травня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Заробітчанина з Хмельниччини вбили італійські мафіозі

Заробітчанина з Хмельниччини Анатолія Короля вбили італійські мафіозі, коли він намагався захистити магазин від пограбування. Вчинком 38-річного чоловіка, який в Італії працював будівельником, приголомшена вся країна, а італійці вважають його героєм і навіть запропонували нагородити посмертно…


Загиблий заробітчанин Анатолій Король
Загиблий заробітчанин Анатолій Король

Трагедія сталася ще 29 серпня в невеличкому передмісті Неаполя – Кастелло ді Чістерна. Того вечора Анатолій Король прийшов із півторарічною донькою за покупками до супермаркету. Коли розраховувався на касі, в магазин вдерлися двоє грабіжників. Він намагався їх зупинити, а вони його застрелили, – пише ТСН.ua.

Убивство заробітчанина з Хмельниччини приголомшило все містечко. Мер міста розповідає, що Неаполь та його околиці – це доволі небезпечний регіон, але уявити собі на місці іноземця звичайного неаполітанця він не може, ніхто не наважився би втрутитися.

Звістка миттю розлетілася Італією. Місцеві газети рясніли заголовками «Герой Анатолій, оплакуючи громадянина», сотні італійців та українців в Неаполі вийшли на марш пам’яті загиблого, а влада запропонувала нагородити його орденом президента Італії «Громадянська честь», надала матеріальну підтримку родині Анатолія. Його навіть пропонували поховати на місцевому цвинтарі як національного героя. Однак дружина Надія відмовилася і вирішила, що краще чоловіка поховати в рідній Колодіївці Кам’янець-Подільського району.

Марш пам’яті в честь загиблого Анатолія Короля в Неаполі
Марш пам’яті в честь загиблого Анатолія Короля в Неаполі

Витрати на перевезення труни, а це майже вісім тисяч євро, громада та чиновники взяли на себе. Адміністрація міста зв’язалася з українським консульством та місцевими підприємцями. Зробили все, щоб родина змогла гідно поховати Анатолія.

Нині в італійському містечку планують назвати одну з вулиць іменем Анатолія Короля, але в мерії зізнаються, що це складна процедура – щоб отримати дозвіл, мусить минути 10 років від дня смерті людини. Та в місцевій адміністрації вже навіть знають, де саме буде пам’ятна дошка українцеві – біля супермаркета, де сталося вбивство. Нині там висить фотографія загиблого, а навколо квіти та синьо-жовті стрічки.

6 вересня Анатолія поховали в його рідному селі. Вдовою залишилася дружина, а сиротами дві доньки – півторарічна Ліза та 15-річна Анастасія.

Тим часом італійська поліція заявила, що вбивць заробітчанина з Хмельниччини заарештовано, і опублікувала фото затримання. Убивцями Анатолія виявилися двоє синів місцевого злочинного мафіозі Лануале – раніше судимий за групове зґвалтування 20-річний Джанлука і його зведений 32-річний брат Марко ді Лоренцо.Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)