У Тернополі тривають «Тернопільські театральні вечори»
Пт. 22 Жовтня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

У Тернополі тривають «Тернопільські театральні вечори»

Цього року XIII Всеукраїнський фестиваль «Тернопільські театральні вечори» присвячений 100-літтю з часу заснування у Тернополі професійного театру Лесем Курбасом та 85-річчю з часу створення Тернопільського обласного драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка.


театр«Тернопільські Театральні Вечори» — перший український стаціонарний театр у Тернополі, який діяв від вересня 1915 до червня 1917. Його організатором та першим керівником був режисер, композитор, хормайстер і балетмайстер Лесь Курбас. На честь Леся Курбаса і з нагоди вшанування його пам’яті у 1999 році був започаткований всеукраїнський фестиваль молодої режисури «Тернопільські театральні вечори. Дебют», який зініціював тодішній художній керівник театру Михайло Форгель (помер від інфаркту у 2006 році).

Відкрила цьогорічні «Тернопільські театральні вечори»  прем’єра музичної комедії «Гуцулка Ксеня» від господаря фестивалю — Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка. Режисер вистави — народний артист України Федір Стригун. Прем’єру приурочили 80-річчю від дня народження заслуженого діяча мистецтв України Казимира Сікорського, який тривалий час працював у тернопільському драмтеатрі головним художником і відійшов у Вічність у 2012 році.

Під час фестивалю свої вистави також представлять митці зі Львова, Рівного, Хмельницького, Чернівців, Луцька, Івано-Франківська, Тернополя.

Триватиме фестиваль до 4 жовтня. Початок  вистав о 19.00. Ціни на квитки – від 30 до 50 гривень.

вечори програма


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)