Жінка з українським корінням отримала Нобелівську премію
Сб. 24 Липня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Жінка з українським корінням отримала Нобелівську премію

Уродженка України Світлана Алексієвич стала Лауреатом Нобелівської премії з літератури в 2015 році «за її поліфонічний текст, який визнано пам’ятником страждання і хоробрості нашого часу».

0,,16549617_303,00

Ім’я майбутнього власника найпрестижнішої у світі нагороди трималося у секреті до останнього. Члени Нобелівського комітету з літератури при обговоренні кандидатур використовують не справжні прізвища поетів та письменників, а вигадані псевдоніми.

Кандидатів на здобуття премії мають право висувати члени Шведської академії та аналогічних закладів інших країн, професори літератури та лінгвістики, лауреати премії попередніх років та голови письменницьких організацій.

Щороку в жовтні академія розсилає 600-700 запрошень своїм колегам з різних країн, аби вони запропонували кандидатів на Нобелівську премію. Зробити це треба до 31 січня, аби Шведська академія протягом весни змогла визначити у цьому списку спочатку 20 найдостойніших письменників, а потім скоротити його до п’ятьох.

За літо члени академії ще раз мають познайомитися з творчістю номінантів, аби обговорити їхні кандидатури восени. Новий лауреат обирається голосуванням на засіданні за півтори години до його оприлюднення.

Весь список номінантів цього року буде розсекречений лише за 50 років, а документи можна буде переглянути в архіві Шведської академії у будівлі Стокгольмської біржі у Старому місті в 2064 році.

Джерело: День


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)